חדשות בשורה
Home » משפט אזרחי » דיני עבודה » באילו מקרים של פיטורין לא מוצדקים ניתן לתבוע
באילו מקרים של פיטורין לא מוצדקים ניתן לתבוע

באילו מקרים של פיטורין לא מוצדקים ניתן לתבוע

פיטורין מהעבודה לא תמיד נעשים בצורה מוצדקת

מקום העבודה חשוב לכל אחד מאיתנו שכן זו הדרך שלנו לפרנס את המשפחה ולדאוג לה לכל צרכיה. לכן ברור מדוע גם אתם, כמו כל אדם אחר, רוצים לעשות הכול כדי לא לאבד אותה. עם זאת, כולנו יודעים שלא תמיד הכול תלוי רק בנו שכן יש גם מקרים שבהם אנשים סובלים מפיטורין לא מוצדקים. זה ברור שאם אתם לא עומדים בכל החוקים של מקום העבודה ובהסכם שעליו חתמתם עלול להיות שתאבדו את מקום העבודה שלכם, אך האם אלה הם המקרים היחידים שבהם אנשים מפוטרים מהעבודה? לא בהכרח. יש עוד הרבה מקרים אחרים שבהם הפיטורין לא מתרחשים בצורה מוצדקת כמו לדוגמה:

  • כאשר אישה בהריון, פוגעים בזכויות שלה ומפטרים אותה
  • כאשר ישנה האשמת שווא
  • בכל מקרה אחר שבו נפגעות זכויות העובד

השאלה היא מה ניתן לעשות במצב כזה ורגע לפני שאתם מתייאשים ומוותרים כדאי יהיה לפנות אל עורך דין שיוכל לסייע לכם.

כיצד יעזור לכם עורך הדין?

כאשר מדברים על מקרים של פיטורים שאינם מוצדקים איש המקצוע שאליו צריך להתקשר הוא עורך דין מומחה. אדם כזה, שמכיר את התחום הזה לעומק, יוכל לעזור לכם להבין תחילה האם בכלל יש לכם עילה לתביעה ומה אומרים החוקים בנושא. פעמים רבות אנשים מקבלים על עצמם את גזר הדין לגבי הפיטורין פשוט כי הם לא מודעים מספיק טוב לזכויות שלהם ולכן חשוב להתייעץ עם עורך דין. מה שכן, אנחנו בהחלט ממליצים לכם לבדוק לאיזה עו"ד דיני עבודה אתם פונים כי האפשרויות בתחום הזה מגוונות. זה לא סוד שיש הרבה אנשי מקצוע שיוכלו להציע לכם שירות בתחומי עריכת הדין השונים אך לא כולם מגיעים עם ניסיון, ידע והבנה. לכן כדאי שתבדקו שאתם פונים אל עו"ד שיש לו מוניטין ורזומה כי אין סיבה לפנות אל מישהו שזה עתה סיים את התואר הראשון באוניברסיטה בתחום המשפטים.

כמה תשלמו על שירותיו על עורך הדין שלכם?

לא קל לענות על השאלה הזאת כי יש עורכי דין רבים וכל אחד מהם יוכל לגבות מכם מחירים מעט שונים. לכן חשוב מאוד לבדוק מראש לא רק כמה אתם משלמים אלא גם באיזה אופן אתם עושים זאת. כלומר, האם יהיה עליכם לשלם לעורך הדין שלכם בכל מקרה? או שרק במידה ואכן תנצחו במשפט? האם אתם צריכים לשלם בתחילת התהליך? זה בסדר גמור שעורכי הדין גובים תשלום עבור עבודתם אך בסופו של דבר בהחלט כדאי יהיה לבדוק גם על איזה סכומים מדובר. בהחלט יכול להיות שאחרי התהליך המשפטי תקבלו פיצויים או שאפילו יחזירו אתכם לעבודה כך שלא כדאי לוותר על הזכויות שלכם ועל מה שמגיע לכם.

לא ניתן להגיב כרגע.

חזרה למעלה