חדשות בשורה
Home » משפט כללי » כל מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית
כל מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

כל מה שצריך לדעת על רשלנות רפואית

האדם הוא רק בן אדם. אנחנו לא מושלמים ואנחנו מועדים לכישלונות או לטעויות. כך אנחנו מתרצים את עצמנו בכל פעם שאנחנו טועים / שוגים / שוכחים או פוגעים בשוגג במישהו או במשהו. פעמים רבות אכן יהיה מדובר בתופעה שניתן לעבור עליה לסדר היום, לשכוח, לסלוח, לנגב את השולחן ולהמשיך הלאה. אך לא כך יהיה בתחום הרפואי. כאן מדובר בדיני נפשות, בגופו של האדם, וכאשר הרופא אינו מבצע את מלאכתו באופן הראוי, הרי שהמחדל שלו עלול ליצור פגיעה אנושה במטופל, מצב שלא יהיה כל כך פשוט לעבור עליו לסדר היום. משום כך אנחנו רואים את התחום המשפטי העוסק בנושא של רשלנות רפואית, המייחס אליו את כל החשיבות הראויה ומתייחס אל העניין בכל הרצינות הדרושה.

למה עלולה לגרום רשלנות רפואית?

רשלנות רפואית זהו מושג שכולנו נחשפנו אליו מזווית זו או אחרת. מדובר ברשלנות של רופא שהתרשל במילוי תפקידו ולכן טיפל בחולה באופן לא נכון, אבחן באופן שגוי את מצבו ובהתאם לכך קבע עבורו טיפול או תרופה שהזיקה לו. זה יכול להיות גם מצב שבו רופא לא התייחס ברצינות אל תלונותיו של החולה ובעקבות כך הורע מצבו. ישנם מקרים חמורים אשר בהם הרופאים לא עקבו כפי שהם היו צריכים אחר מצבו של החולה ובעקבות כך נגרם לחולה נזק בלתי הפיך כמו נכות מסוימת או קושי בתפקוד שלא יוכל להשתפר לעולם. החוק עומד לצדו של החולה בכל המקרים הללו והוא יכול להפנות את תלונתו בגין רשלנות רפואית, ולהעביר את הדברים לידי הגורמים המתאימים שאלה ידאגו שהוא יקבל את כל הפיצויים המגיעים לו.

אל מי צריך לפנות במקרה של רשלנות רפואית?

כאשר מדובר ברשלנות רפואית והחולה טוען שאכן הייתה כאן רשלנות, עליו לפנות אל עורך דין שעוסק בתחום הזה של הרשלנות הרפואית שקיימת לצערנו בהרבה מאוד בתי חולים בישראל. עורך הדין יידע לטפל בתיק באופן הכי מקצועי תוך דאגה ללקוח שלו כדי שהוא יקבל את כל הפיצויים שמגיעים לו על פי חוק. יש לבחור בעורך דין שמכיר היטב את כל התחום הרפואי כדי שהוא יוכל לייצג את הלקוח באופן הראוי.

לא ניתן להגיב כרגע.

חזרה למעלה