חדשות בשורה
Home » משפט כללי » דיני פרטיות » מה החוק אומר על מצלמות אבטחה?
מה החוק אומר על מצלמות אבטחה?

מה החוק אומר על מצלמות אבטחה?

רוצים להתקין מצלמת אבטחה ולא יודעים אם מותר לכם לעשות זאת? כאן תקבלו את התשובות

מצלמות אבטחה בחיינו

מצלמות אבטחה מודרניות הן פלא טכנולוגי המאפשר לבעליו תיעוד ופיקוח על אזור אחד, או כמה אזורים במקביל, באמצעות הצבת מצלמות אבטחה במקום הרצוי. מצלמות האבטחה הראשונות החלו כקופסאות גדולות ואף מעט מגושמות, אשר הפעולה היחידית אשר אותה יכלו לבצע היא צילום אזור בזווית מסוימת בודדת; מאז מצלמות האבטחה השתכללו רבות, ואמנם עברו רק כ-20 שנה, אך כיום הטכנולוגיה הקיימת למצלמות האבטחה השונות השתנתה רבות, לדוגמא – כיום ניתן להציב רשת מצלמות אבטחה נפרדות אשר מצלמות ומעבירות את סרט התיעוד אל יעד אחד משותף, דבר אשר מקל רבות על פיקוח על מקומות גדולים כגון אולמות ייצור ובתי עסק שונים, עוד מידע אודות מצלמות אבטחה מודרניות ניתן לראות באתרי אינטרנט בתחום. בנוסף למחירים ופירוט כללי אודות דגמים שונים. נכון להיום, קיימים מאות סוגים שונים של מצלמות אבטחה, אשר השוני בהן יכול לנוע החל מסוג הדגם והצבע ועד כדי אפיונים כגון ראייה בחושך באמצעות חיישן אינפרה אדום.

החוק בכל הנוגע לתיעוד באמצעות מצלמות אבטחה

כידוע, לכל אדם ישנה את הזכות לבצע את מה שנדרש בכדי להעלות את רמת האבטחה של כל רכוש וקניין אשר נמצא בבעלותו הפרטית, כגון הצבת מצלמת אבטחה למען תיעוד המקום הרצוי; מאידך, קיים חוק המגן על פרטיות האדם, אשר מגן על אדם מפני שימוש בזהותו ואף תצלומיו ללא רשותו, בפרט צילום אדם ללא רשות. לכן קיבלנו כאן סתירה בין השניים – איך החוק מתמודד עם התקנת מצלמות אבטחה כיום? בין הצורך לאבטחה ובין הפרטיות של האדם, עברו שינוים רבים ואף גזרי דין שונים אשר הגיעו להחלטות הנוגעות בדיוק לעניין זה. נכון להיום – זכותו של כל בעל דירה המתגורר בה, לבצע התקנת מצלמות אבטחה לבית, בפרט נציין כי מצלמת אבטחה נסתרת היא חוקית לחלוטין ואין הדייר מחויב בלדווח על כך לאורחים השונים. בכל הנוגע להתקנת מצלמות אבטחה לעסק מומלץ לעיין לגבי מה המומחים אומרים במפורט לגבי המקרה הפרטי שלכם, אך כיום ישנו גבול אינו ברור בין הגנה על פרטיות העובד לבין אבטחת בית העסק, אך ככלל אצבע – התקנת והצבת מצלמות אבטחה באזור עם עובדים ולקוחות נדרש להיות מדווח על כך באמצעות הודעה כגון שלט. התקנת מצלמות אבטחה במיקום המוגדר כאזור עבודה פרטי של אחד העובדים (לדוגמא משרד) צריך להיות מאושר על ידי העובד אשר לו שייך מקום העבודה.

ואם הנכם עדיין לא בטוחים…

קיימים מקרים רבים ושונים של בתי עסק ואף בתי מגורים, אם אינכם בטוחים היכן אתם עומדים מבחינת החוק בכל הנוגע להתקנת מצלמות אבטחה, אנו ממליצים בחום ליצור קשר עם צוות מומחים בכדי לקבל הכוונה מקצועית מצוות מומחים בעל ניסיון של שנים בכל הנוגע למצלמות אבטחה והיכן הם עומדים מבחינת החוק.

לא ניתן להגיב כרגע.

חזרה למעלה