חדשות בשורה
Home » משפט כללי » נוטריון בירושלים
נוטריון בירושלים

נוטריון בירושלים

סביר להניח שכל אחד מתושבי ירושלים נזקק או יזדקק מתי שהוא לשירות של נוטריון בירושלים. זה יכול להיות רק כדי לאמת את החתימה שלכם על מסמך כלשהו, זה יכול להיות לצורך אימות ואישור על אדם מסוים שהוא בחיים, לפעמים נצרכת החתימה של הנוטריון כדי לבסס את האותנטיות של תעודה כלשהיא ולפעמים זה רק כדי להוכיח שאתם באמת אתם… שאינכם מתחזים למישהו אחר.

לדוגמא – אם התקבלתם ללימודים במדינה אחרת והאוניברסיטה אליה אתם הולכים דורשת הוכחה ברורה שאתם בוגרי תואר ראשון או שני כפי שאתם מעידים על עצמכם. או כאשר אתם רשומים בצוואה כלשהי בו מבקש המוריש להוריש לכם חלק מנכסיו ובבית המשפט אתם נדרשים להוכיח שאכן עליכם מדובר, או כאשר מישהו מבקש ממכם שתייצגו אותו בישראל, בכל המקרים הללו סביר להניח שהנוטריון הוא זה שיוכל לעזור לכם בעניין.

מי זכאי לשאת בתואר הנכסף?

נוטריון הוא עורך דין שצבר וותק של עשר שנים במקצוע והא הוסמך להיות נוטריון, כלומר זה שיכול לאשר את האותנטיות של מסמכים משפטיים מסוגים שונים בכל התחומים בהם נדרשת חתימה על מסמך כזה.

תפקידיו של נוטריון בירושלים :

  • כאשר נערכים הסכמים שונים על ידי מיופי כוח, יש צורך משפטי בנוטריון שיאשר ויעיד כי אכן מדובר במייצגים חוקיים והחתימות שלהם על המסמכים אכן מקוריים, והם, באמת מי שהם מעידים על עצמם.
  • בדרך כלל כל הסכמי המקרקעין שנערכים באמצעות עורך דין לענייני מקרקעין דורשים גם את החתימה ואת האישור של הנוטריון עוד לפני שמתחילים בביצוע של תהליך המכירה או הרכישה.
  • הנוטריון אמור גם לאשר ולהעיד שההעתקים של המסמכים אותם מציג הלקוח הם אכן העתקים נאמנים למקור. כדי שהנוטריון יוכל לאשר על כך, יש להציג בפניו את כל המסמכים המקוריים. אם אין ברשותו של הלקוח כל המסמכים המקוריים, הוא יידרש להציג עדויות והוכחות שמעידים כי המסמכים אכן מקוריים ואמתיים.

מסמך של נוטריון בירושלים הוא מסמך בעל ערך והוא יכול לשמש כראיה בבתי המשפט וגם מול הרשויות השונות בארץ וגם בכל העולם.

לא ניתן להגיב כרגע.

חזרה למעלה