חדשות בשורה
Home » משפט כללי » סיוע עורך בתביעת לשון הרע
סיוע עורך בתביעת לשון הרע

סיוע עורך בתביעת לשון הרע

איך מתמודדים עם פגיעה בשמו הטוב של האדם?

בני אדם נתקלים במצבים שונים במהלך חייהם במסגרת התנהלותם השוטפת. כאשר אדם מציג עצמו בחברה הסובבת אותו, בעבודה, ובכל מקום הוא נמצא ופועל, הוא בעצם מציג לראווה את אישיותו על שלל תכונותיו. בין היתר, הוא מבליט תכונות חשובות כמו יושר, נאמנות, אמינות, מהימנות ועוד. לתכונות אלו יש משקל חשוב כאשר מנתחים אישיות של אדם ובמקרים רבים הן מתורגמות לכסף, למעמד ויוקרה ועוד. אדם שניחן בתכונות הללו, יתקבל למשרה נחשבת, אנשי עסקים ירצו לקיים איתו עסקים מסחריים, רבים ישתמשו בשירותיו כיועץ, כנותן שירות במקצועות חופשיים כמו עריכת דין, ראיית חשבון ועוד, אחרים ירצו בקרבתו כאיש פוליטי וכבעל תפקיד ציבורי ועוד שלל מצבים.

הגשת תביעה

פגיעה בשמו הטוב של אדם יכולה להגיע בצורות שונות ואחת מהן היא הוצאת דיבה. להוצאת דיבה יש משמעות מרחיקת לכת והיא יכולה באחת להשחיר פניו של הנתבע ולגרום לו לנזקים קשים, ולעיתים, אף בלתי הפיכים. התקשורת המודרנית מרושתת מאוד והינה אלקטרונית, כתובה, משודרת ועוד. הרשתות החברתיות שפועלות על גבי האינטרנט יכולות בבת אחת להביא לפגיעה בשמו הטוב של האדם.  אדם שנפגע והחושב שנגרם לו נזק יכול להגיב ולהתגונן, ואחת הדרכים לעשות כך היא באמצעות הגשת תביעה כנגד לשון הרע בבית משפט. המטרה היא, לרוב, טיהור שמו וקבלת פיצוי כספי הולם בגין הנזקים החמורים שנגרמו לו לדעתו.

פגיעה בשמן הטוב של אנשי ציבור

אנשי ציבור, מעצם תפקידם, חייבים לפעול תחת עינו הפקוחה  של הציבור. הם חשופים כל העת לטענות, בקשות, מחמאות ואמירות אחרות מסוגים שונים המגיעות דרך רכילות, בפייסבוק ובדרכים אחרות. הוצאת דיבתם רעה יכולה לגרום להם נזקים, ולעיתים, לגלוש להליך פלילי. במקרה כזה יש צורך להוכיח כי הפרסום אכן נעשה מתוך כוונה לפגוע במתלונן וכי הוא הגיע לפחות לשני אנשים. בכל מקרה, מומלץ לנפגעים לכאורה לקחת אוויר לפני שהם מגישים תביעה ולהתייעץ עם עורך דין שמתמחה בתביעות מסוג זה. נכון הוא, שהם יכולים לתבוע נזיקין ללא הוכחת נזק אבל הכנת תיק תביעה כזה חייב להתבצע בצורה מקצועית.

ייעוץ וייצוג מקצועי והולם

חוק לשון הרע נחקק בשנת 1965 ומאז נוספו לו תיקונים כדי להתאימו למציאות החברתית המשתנית. עורך דין מנוסה יכול לבדוק את נסיבות הפגיעה ואת הטענות השונות ולייעץ לגבי כדאיות הגשת התביעה או האפשרות לקבלת סכומי כסף כפיצוי. במקרים רבים, הסכומים הנפסקים לתובע הם נמוכים, ומשום כך, יש צורך לנהל את התיק בצורה חדה ומקצועית כדי להביא להצלחה ולכדאיות. אמירות דיבה יכולות להיאמר במקרים שונים: מול איש ציבור, במשפחה, במסגרת הליכי פשיטת רגל, באירועים עסקיים. על רקע נטייה מינית, או כאמירה גזענית. עורך דין מנוסה בתחום בקיא בכל המצבים הללו ואחרים נוספים, ויידע לייצג את לקוחו בצורה מוצלחת.

לא ניתן להגיב כרגע.

חזרה למעלה